fbpx

Ako objaviť svoju podnikateľskú víziu

Chceli by ste začať podnikať alebo si zabezpečiť istý zdroj pasívneho príjmu, ktorý Vám dodá pocit finančnej slobody a istoty, no utekáte od jedného projektu k druhému a nič Vás v skutočnosti nenapĺňa? Chceli by ste sa osamostatniť alebo opustiť svoje aktuálne zamestnanie a živiť sa niečím, čo Vás bude skutočne napĺňať, čo Vás urobí šťastným, no neviete určiť, čo presne by bolo pre Vás tým pravým?

Na ceste za Vaším životom v šťastí a v hojnosti je potrebné na začiatku urobiť 3 zásadné kroky:

 

  1. Prijať svoju momentálnu situáciu a precítiť vďačnosť, za to, čo všetko máte.
  2. Objaviť svoju vášeň, svoje životné poslanie.
  3. Prepojiť svoju vášeň so službou pre druhých ľudí, a tým vytvoriť svoj podnikateľský nápad.

 

1. Vďačnosť

Zásadným krokom pri objavení svojho životného poslania je prijatie aktuálnej situácie. Na to, aby ste sa pohli z miesta, potrebujete najprv prijať to, kde sa aktuálne nachádzate. Je to možno náročné, pretože nie ste spokojný so svojím momentálnym zamestnaním, ktoré rozhodne nie je Vašou vysnívanou prácou, alebo cítite, že nie ste adekvátne odmeňovaný či ocenený za svoje výkony.

No nebojujte s tým. Necíťte hnev, smútok či odpor k Vašej momentálnej situácii. Ak budete mať neustále negatívne myšlienky a pociťovať negatívne pocity vo vzťahu k tomu, kde sa momentálne nachádzate, túto svoju negatívnu energiu budete vysielať ďalej do sveta, ktorý Vám ju bude naspäť zrkadliť a vy budete zákonom príťažlivosti naďalej priťahovať rovnaké situácie, ľudí a príležitosti, ktoré Vás len budú utvrdzovať v tomto Vašom negatívnom presvedčení. Nezabúdajte preto na to, že Váš vonkajší svet nie je náhodným javom, ale Vaším zrkadlom.

Každý deň sme zahltený negatívnymi správami, sami si v hlave vytvárame negatívne myšlienky či predstavy, pociťujeme hnev, strach, odpor k tomu, čo vidíme, počujeme, čítame. Vy však nie ste Vaša myseľ, nemusíte sa stotožňovať so svojimi negatívnymi myšlienkami a pocitmi, ale len ich pozorovať. Ak ich spozorujete, skúste sa zamyslieť, čo Vám dávajú, aký je ich prínos pre Vás a snažte sa ich nahradiť pozitívnymi afirmáciami. Ak dokážete myslieť negatívne, dokážete to aj pozitívne, je to len sila zvyku. Čím častejšie budete toto praktické cvičenie opakovať, tým rýchlejšie vytlačíte zo svojho života automatickú negativitu, ktorá Vám k ničomu neslúži. Vy, Vaša duša, dokážete ovládať Ego, svoju myseľ.

Prijmite svoje aktuálnu situáciu z toho pohľadu, že je to pre Vás potrebná životná lekcia, ktorá Vás má niečo naučiť, niekam Vás posunúť. Možno je to práve to, že vo Vás má vyvolať takú nespokojnosť, aby ste sa začali zaujímať, čo Vás skutočne napĺňa, čo Vás urobí šťastným a rozhodli sa zmeniť svoje momentálne životné smerovanie.

Poďakujte a naozaj vnútorne precíťte vďačnosť, za to, kde ste, za to, čo všetko už máte. Každé ráno po zobudení, ešte keď sa nachádzate v posteli, poďakujte za Váš pokojný spánok, za bezpečnú strechu nad hlavou, za to, že si budete môcť dopriať na raňajky kvalitné jedlo, za to, že si môžete ísť pred prácou zabehať alebo sa prejsť do prírody. Poďakujte za to, že žijete v slobodnej a bezpečnej krajine s vysokou životnou úrovňou, že si môžete každý deň bez problémov zabezpečiť svoje základné životné potreby. Pre Vás je to samozrejmosť, no väčšina ľudí žijúcich v iných častiach sveta takú možnosť nemá.

Rovnako tak urobte aj večer pred spaním. Premietnite si svoj deň a poďakujte za všetko dobré, čo sa Vám prihodilo. Ak ste sa aj dostali do nepríjemnej situácie, zamyslite sa nad tým, čo Vám to malo do života priniesť, čo Vás to malo naučiť a zoberte si z toho ponaučenie. Vždy dostávate do života len také prekážky, ktoré dokážete prekonať a ktoré Vás majú posilniť, niečo nové naučiť, postrčiť smerom, kam sa máte dostať. A tu sa už dostávame k druhému kroku:

2. Objavenie životného poslania

V kolobehu každodenného života, zahltený v každodenných povinnostiach je náročné udržať si istý nadhľad a víziu toho, kam vlastne smerujete, čo chceme v živote dosiahnuť, ako chceme žiť a kým chceme byť.

Ak to zistíte a dokážete túto svoju víziu presne zadefinovať a mať ju každý deň na pamäti, budete mať úžasný motivátor, hnaciu silu, ktorá Vás poženie cez všetky malé aj veľké prekážky za splnením Vášho životného sna. Možno už nejakú víziu máte, využite však príležitosť na jej prehodnotenie či zaktualizovanie. Zamyslite sa nad tým, čo Vás robí skutočne šťastným, pri akých činnostiach úplne zabúdate na čas, čo Vás bavilo počas štúdia alebo vo Vašom voľnom čase.

Pri objavení životného poslania je ideálne, ak na istý čas vypadnete zo spomínaného kolobehu každodenného života. Zoberte si napríklad dovolenku, vyjdite si do prírody, zmeňte prostredie aj každodenné rituály a čo najviac eliminujte svoje každodenné pracovné i domáce povinnosti, svoj momentálne zabehnutý život tak, aby ste mohli získať istý odstup od svojho momentálneho života.

Následne objavte svoje poslanie vo fáze úplného uvoľnenia, v alfa stave, kedy sa počas meditácie napojíte na svoje vnútorné ja. Zabezpečte si kľudné a nikým nerušené miesto, kde budete mať aspoň 15-20 minút na praktizovanie meditácie. Zavrite oči, predýchajte a postupne uvoľnite celé svoje telo. Ak zatiaľ nepraktizujete pravidelne meditáciu, začnite najprv napríklad len s 5 minútami denne, kedy budete len pozorovať svoj dych a uvoľňovať jednotlivé časti tela. Postupne môžete intervaly predlžovať a dostávať sa hlbšie, k svojmu vnútornému ja. Zo začiatku môžete využiť aj niektorú z nahrávok meditácií napríklad na youtube, ktorá Vás krok za krokom povedie postupným uvoľňovaním Vášho tela a následne napojením na sprievodcu vyššej úrovne, ktorého sa môžete opýtať, kým ste a kam smerujete, čo je Vaším životným poslaním. Možno Vám to od základu zmení život a vy už ďalej pôjdete cestou jasnej vízie za splnením svojich životných snov.

3. Prepojte svoju vášeň so službou pre ostatných

Zamyslite sa ďalej nad tým, ako môžete svoju víziu o Vašom životnom poslaní realizovať tak, že tým zároveň budete pomáhať druhým ľuďom žiť plnohodnotnejší život. Realizáciou Vášho životného poslania by ste mali dať do súladu Váš život v šťastí a spokojnosti, kedy budete robiť to, čo Vás napĺňa, a zároveň to pomáha zlepšovať životy iných ľudí.

Možno nemáte konkrétny produkt či službu, ktorá bude pomáhať ľuďom zlepšovať priamo ich životy. No vy samotný, so svojou energiou a naladením, tým, že budete žiť autentický život v súlade so svojím vyšším Ja, budete dávať ľuďom príklad, že je možné žiť v šťastí, spokojnosti a hojnosti tým, že budú aj oni počúvať túžby svojho srdca a aj ich realizovať. Budete im pomáhať tak na ich životnej ceste k hojnosti a spokojnosti napríklad aj predávaním Vášho know-how, ktoré ste získali počas svojej cesty.

Nepleťte si to však s rolou obete, kedy sa budete snažiť obetovať pre druhých. „Ak sa snažíte obetovať pre druhých, iba si zbytočne strpčujete život. V nijakom prípade ste sem neprišli obetovať sa pre niekoho. Nie ste tu na uspokojovanie názorov a hľadísk ostatných ľudí. Byť  samým sebou je to najlepšie, čo môžete urobiť. Keď ste samými sebou, môžete robiť to, čo chcete. Môžete veriť, čomu veriť chcete, a to vrátane viery v seba samého.“ (Z knihy: Piata Dohoda – Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Janet Mills)


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú emailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu